Dzieci OnLine

Zabawa i Edukacja

www.dziecionline.pl

Albumy
Blogi
Pliki
Kontakt


Index

Rady
Adresy TOZ
Ustawy
Oddziały ZK (adresy)
FCI
Opowiadania
Tapety
Cliparty
Animowane gify
Linie


NASZE LINKI
MarBo-Reptiles. Hodowla Gadów Egzotycznych.

Kącik Przyjaciół PsówKlub Przyjaciół Psów

 

Zaginął Przyjaciel!

Ania zaproponowała żeby w Klubie zamieścić porady, co zrobić kiedy zginie pies. Ja nie mam psa ani zwierzaka, który może zaginąć. Liczę, że mi pomożecie. Jak macie pomysły poza tym co pisze poniżej to przysyłajcie.

Na pewno trzeba pomyśleć wcześniej, że taka sytuacja może się zdarzyć.
Warto, więc zrobić zdjęcie dla swojego zwierzaka. Powinno być jak najbardziej aktualne.

W sklepach zoologicznych są do kupienia małe dwuczęściowe pojemniczki (są wodoodporne), które przyczepia się do obroży zwierzaka. Napiszcie na karteczce jego imię, swój numer telefonu, adres. Porozmawiajcie z rodzicami i jeżeli zgodzą się na jakąś nagrodę dla znalazcy to wpiszcie i słowo Nagroda.

Jeżeli już zdarzy się, że zwierzak zaginął zgłoście to w schronisku. Powieście tam również ogłoszenie ze zdjęciem zwierzaka. Często tam zaglądajcie i sprawdzajcie wszystkie boksy osobiście. Nikt nie może Wam tego zabronić! To Wy wiecie najlepiej jak wygląda Wasze zwierzę. Białych piesków w czarne łatki czy pręgowanych kotków jest tak dużo, że personel schroniska nie jest w stanie pomóc.

Można dać ogłoszenie do prasy i lokalnej telewizji i oczywiście przeglądać ogłoszenia, czy ktoś nie znalazł Twojego Przyjaciela.

Rozwieście na słupach ogłoszeniowych, w sklepach zoologicznych i u weterynarza ogłoszenia ze zdjęciem i z opisem zwierzęcia. Nie piszcie, że ma mądre i kochające oczy tylko podajcie dokładny opis jak wygląda.  Pamiętajcie, że nie wolno ogłoszeń rozwieszać w autobusach, tramwajach, etc.

Zwierzaka najlepiej szukać wieczorem. Jest cicho i zwierzę lepiej rozpozna Wasz głos. W dzień może gdzieś ze strachu się chować, ale wieczorem już na pewno jest głodne i wyjdzie szukać jedzenia.

Wieczorem powinniście iść szukać z rodzicami, a nie sami!

Jest coraz mniej bezpiecznie i można oberwać po głowie. Kto wtedy będzie szukał zwierzaczka?

Copyright © 2000- Dzieci OnLine
Wszelkie prawa zastrzeżone.