| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
wyrostek robaczkowy
Autor Wiadomość
słoneczko Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 07 Cze 2004
Posty: 121
PostWysłany: Czw 15 Lip, 2004 09:59   wyrostek robaczkowy Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

mozecie mi powiedzieć jak rozpoznać zapalenie wyrostka robaczkowego.ostatnoi miewam bóle żołądka i mdłości i czasmi pobolewa mnie w okolicach wyrostka ale czy to modgą być pierwsze objawy Question pomóżcie mi Exclamation Exclamation Exclamation
czy mieliście taki problem i jak on sie u was objawiał przed atakiem, jak to rozpoznaliście Question
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8725800
lilijka Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 05 Lip 2004
Posty: 103
PostWysłany: Czw 15 Lip, 2004 10:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tak, to moga byc objawy... Skontaktuj sie moze z lekarzem? On bedzie wiedzial najlepiej...

_________________
Tak łatwo kogoś kochać
a tak trudno być kochanym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9297757
Dexter Płeć:Mężczyzna
Dyskutant
Dyskutant


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Lip 2003
Posty: 328
PostWysłany: Czw 15 Lip, 2004 12:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Poniżej fragment artykułu ze strony www.poradnikmedyczny.pl
Cytat:

(…)
Ostre zapalenie wyrostka robaczkowego zaczyna się od nagle pojawiającego się bólu brzucha, na ogół występującego wokół pępka, a następnie, wraz z nasileniem się, przemieszczającego się do prawego dołu biodrowego. Ból brzucha mogą poprzedzać inne dolegliwości: odbijanie się, zaparcia, biegunki, „niestrawność”.
Nieco później pojawiają się nudności i wymioty, które prawie zawsze towarzyszą ostremu zapaleniu wyrostka robaczkowego. Początkowo chory wymiotuje treścią pokarmową, potem można dostrzec podbarwienie żółcią.
Może wystąpić zatrzymanie gazów i stolca, choć nie jest to regułą, zdarza się, że nie ma żadnych zmian w oddawaniu stolca lub występuje biegunka.
Temperatura w pierwszych godzinach jest prawidłowa, a następnie stopniowo się podnosi, lecz nie osiąga wysokich wartości (poniżej 38°C).
Tętno przyspiesza zwykle po pierwszej dobie i jest to zwykle związane z przejściem procesu zapalnego na otrzewną. Jego przyspieszenie powyżej 100/min powinno budzić niepokój.
Wystąpienie napięcia mięśniowego w okolicy brzucha jest zawsze dowodem na zapalenie otrzewnej ściany jamy brzusznej, choć może ono nie wystąpić. Czasem pojawia się wzdęcie w okolicy prawego dołu biodrowego.
(…)

Jeśli chodzi o objawy to nie musi być wyrostek ale trzeba brać i to pod uwagę.

_________________
"To smutne, że głupcy są tacy pewni siebie a ludzie rozsądni tacy pełni wątpliwości"
------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nikt
Gość
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Czw 15 Lip, 2004 12:40   Hmmmm

Miałam wycinany wyrostek, kiedy miałam 4 lata (to u nas rodzinne, bo moja mama i babcia w tym samym wieku miały wycinany wyrostek). Ale pamiętam, że strasznie bołał mnie brzuch, a potem nisko pod pempkiem po prawej stronie. Potem zaczęłam wymiotować, aż w końcu pojechaliśmy do szpitala i tam miałąm zabieg. Teraz normalnie sobie radzę bez wyrostka, ale kilka tygodni po operacji byłam na ostrej diecie. Jeśli masz takie same objawy, to lepiejzgłoś się do lekarza jak najprędzej.
Powrót do góry
słoneczko Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 07 Cze 2004
Posty: 121
PostWysłany: Czw 15 Lip, 2004 19:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dzięki wam ale nadal jestem niepewna bo moje bole żołądkow nie sa zawsze tylko co jakiś czas nie boli mnie w okolicach pępka tylko wyżej i owszem mam wtedy podwyższone bicie serca i czasami mnie zakuje w prawej stronie podbrzusza.
możecie mi powiedzieć jak wygladały wasze objawy przed rozpoznaniem że to wyrostek czy moze te bloeści nastąpiły tak nagle Question Question Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8725800
lilijka Płeć:Kobieta
Junior
Junior


Dołączyła: 05 Lip 2004
Posty: 103
PostWysłany: Czw 15 Lip, 2004 19:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja jeszcze dodam że bole zoladka nie sa objawem wyrostka. Najlepiej poloz sie a nastepnie naciskaj w okolicach wyrostka. Jesli obli kiedy puszczasz to jest niedobrze i udaj sie do lekarza:) a jelsi tylko boli bardzo kiedy naciskasz to niejedz juz wiecej do konca dnia:P pomaga

_________________
Tak łatwo kogoś kochać
a tak trudno być kochanym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9297757
:)
Gość
PostWysłany: Sob 17 Lip, 2004 20:49   

ja miałam podobne objawy i było to zapalenie błony śluzowej żołądka a może poprostu okres? :?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |