| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |

Dzieci OnLine  Strona Główna Dzieci OnLine
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Wydzielina a mama
Autor Wiadomość
Kochająca
Gość
PostWysłany: Czw 25 Gru, 2003 22:30   Wydzielina a mama

Mam problem. Miesiaczkuję juz prawie trzeci rok, mama wie jest w porządku itd., ale między okresami mam wydzielinę sluzową. Wiem, że to normalne (nie swędzi i nie ma innych objawów) noszę wkładki higieniczne i chcę je nosić. Mama wie, że czasami noszę (mówię jej, że noszę przed okresem, bo nie wiem, kiedy go dostanę i żeby po prostu nie wybrudzic majtek, a nie zużywać niepotrzebnie podpasek). Ale jakbym jej powiedziała, że chcę nosić wkładki, bo mam wydzieline, mama od razu wzięłaby to za upławy i poszła ze mna do ginekologa. Kiedyś jak kupowałam wkładki (bo byłam z nią w supermarkecie) to później pytała czy to nie upławy itd. Moja mam tak o wszystko sie martwi...ale ją kocham, bo wiem, że to z troski o mnie i jestem jej wdzięczna, że się mna interesuje. Ale jak mamie wyjaśnic, że ta wydzielina jest normalna i "jawnie" uzywać wkładek? Proszę o odpowiedzi.


P.S. Po co są te gwiazdki na tej stronie przy postach i jak je "zdobyć"?
Przejdź na dół
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Pią 26 Gru, 2003 13:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Poprostu porozmawiaj z mamą. Wytłumacz jej,ze nic Cię nie swędzi itp. A jeśli to nic nie poskutkuje to idź do tego ginekologa dla "Świętego Spokoju". Przynajmniej Twoa mama będzie pewna, ze nic Ci nie jest i pozwoli Ci nosić wkładki. Bardzo dobrze,ze rozumiesz swoją mamę. Ona bardzo Cie kocha i martwi się o Ciebie.

P.S. Co do Twojego ps-u chociaż nie nawiązuje do tematu do odpowiem. Musisz się zalogować, potem dostajesz gwiazdki. Gwiazdki są przyznawane w zalezności ile napisałas postów. Pierwszą gwaizdkę dostaniesz jeśli napiszesz 10 postów. Ale ilosć gwiazdek oczywiście nie oznacza,że piszesz dobre i pomagajace innym posty. Staraj sie więcpomagać innym a nie pisać na siłę jak najwięcej postów.

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kochająca
Gość
PostWysłany: Pią 26 Gru, 2003 15:09   Odp.

Dzięki za odpowiedź. Ale do ginekologa sie wstydzę..a czy może być tak, że będzie tylko rozmowa? Musi być badanie?

P.S. A o co chodzi, jak niektórzy mają pod pseudonimem napisane: Gość, Dyskutant, Dobra Rada, Moderator itd.?
Powrót do góry
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Pią 26 Gru, 2003 18:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Podobno nie ma sie czego bać. Ja tamnigdy nie byłam ale był juz ten temat poruszany na forum. Nie taki diabeł straszny przekonasz się, że nie było powodu do strachu. W Twoim przypadku prawdopodobnie będzie tylko rozmowa. Spyta się ciebie czy swędzi, jaki ma kolor. Naprawdę nie ma sie czego bać!

P.S. Co do Twojego ps-u. MOderator, to ktoś odpowiedni za jakieś forum. Np. moderatorem forum DOJRZEWANIE jest Deg. MOże on usówać niepotrzebne posty, zablokować temat itp. Dobra Rada to specjalna ranga przyznawana 3 osobom(lub mniej) na jeden tydzień za pomagające posty. Więcej o dobrej radzie przeczytasz na http://www.dzieci.best.pl/forum/viewtopic.php?t=2218 . Gość to osoba, która udziela się na forum ale nie jest zalogowana, jest Gościem. A początkujący, junior... to opisy w zależnosci ile masz gwiazdek
1 gwiazdka- początkujący(cyba)
2 gwiazdki- junior
i tak dalej aż do pięciu gwiazdek

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kochająca
Gość
PostWysłany: Pią 26 Gru, 2003 19:34   

Dzięki. Jeszcze jedno pytanie: mam bardzo bolesne miesiączki, jest mi wtedy niedobrze (nie wymiotuję) itp. Ostatnio przez parę miesięcy są tak nie do zniesienia, że płaczę i dostaję zastrzyki (dzwonimy na pogotowie). Chciałabym iść z tym do lekarza. Czy będzie to badanie czy wystarczy sama rozmowa? Sad
Powrót do góry
mroweczka Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2003
Posty: 2143
PostWysłany: Sob 27 Gru, 2003 13:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bóle przed miesiączkami są normalne(i w trakcie miesiączek). Ja nie mam jeszcze okresu ale moja siostra też zawsze płacze, bierze tabletki i leży w łóżku z miską...Z wiekiem to przejdzie. Nie widzę powodu,zebyś szła do ginekologa, ale nie wiem chyba raczej będzie badanie Crying or Very sad Ale nie wiem może Ci po prostu powiedzieć,że to normalne, i przepisać jakieś tabletki...

_________________
http://www.mivan.neostrada.pl/hasacz.gif
HASACZE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gościówa Płeć:Kobieta
Aktywista
Aktywista


Dołączyła: 16 Lip 2003
Posty: 941
PostWysłany: Sob 27 Gru, 2003 14:03   okres Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kochająca napisał/a:
Dzięki. Jeszcze jedno pytanie: mam bardzo bolesne miesiączki, jest mi wtedy niedobrze (nie wymiotuję) itp. Ostatnio przez parę miesięcy są tak nie do zniesienia, że płaczę i dostaję zastrzyki (dzwonimy na pogotowie). Chciałabym iść z tym do lekarza. Czy będzie to badanie czy wystarczy sama rozmowa? Sad

Wiesz u nas w p[odstawówce była taka dziewczyna co za każdym razem jak dostała okres to pogotowie musiało do szkoły przyjeżdżać bo tak się okropnie czuła. Każda dziewczyna przechodzi ten czas inaczej i to nie znaczy że z tobą jest coś nie tak. Nie martw się. Cz ęsto bywa tak że z biegiem czasu okresy stają się coraz mniej uciążliwe (ale nie zawsze) JA równiez mam bardzo obfite i bolesne miesiączki i dlatego jak już mnie bardzo boli to biorę tabletki przeciwbólowe...ale ty masz jeszcze mocniejsze...możesz iśc do lekarza dla własnego spokoju, ale myśle że nie jest to konieczne...chodziaż ..zbadał by cię i może przepisał jakies dobre leki przeciwbólowe. Ale jeśli do niego pójdziesz myśle że badanie będzie konieczne...w takich sprawach nie wystarczy sama rozmowa.

_________________
"Dzisiaj rano obudziłam się z krzykiem - śniło mi się że żyję..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
730730
deg Płeć:Mężczyzna
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 22 Lip 2002
Posty: 1146
PostWysłany: Pon 29 Gru, 2003 01:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kochająca: Z tego co piszesz, masz dobry kontakt z mamą. Cierpliwie jej wytłumacz i opowiedz o Twojej wydzielinie. Jakby Cię chciała wziąć do ginekologa, to powiedz jej, że większość koleżanek z Twojej klasy ma taką wydzielinę. Możesz też powiedzieć, że w szkole na lekcji dowiedziałaś się, że jest to normalna wydzielina i nie trzeba się niepokoić.
Faktycznie bez sensu byłoby iść z tego powodu do ginekologa.

Wizyta u ginekologa nie musi zawsze wiązać się z badaniem. Najpierw lekarz przeprowadzi tzw. wywiad, czyli zwykłą rozmowę. Na podstawie wywiadu oceni, czy badanie będzie potrzebne. Przy pierwszej wizycie jednak prawdopodobnie bez badania się nie obejdzie.

BTW: Zamiast do ginekologa, porozmawiaj w sprawie tych bolesnych miesiączek porozmawiaj z pediatrą (lub internistą - jeśli jesteś starsza). Masz gwarancję, że badania nie będzie, a może przepisze coś skutecznego!

_________________
(deg) - potrzebna jest TWOJA pomoc http://pomoc.best.pl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

| Dzieci OnLine | Suwałki | Gry online | Maluch |