Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - Zmiany

Anonymous - Wto 14 Kwi, 2009 20:29
Temat postu: Zmiany
Przeważnie nie miałam żadnych oznak dojrzewania. Od czasu do czasu na twarzy jakieś zaskórniki, ale to mają wszyscy. Miesiączki jeszcze nie mam.
Ale kilka dni temu, tak nagle, dosłownie w jedną noc, przyszyły zmiany związane z dojrzewaniem- budzę się rano, a tu nos i policzki w pryszczach. Od tygodnia muszę codziennie myć włosy (kiedyś musiałam co 2 dni). Skoro zmiany przyszły tak nagle, bez uprzedzenia, to czy tak samo mogę dostać okres? Bez najmniejszego uprzedzenia?
@siex - Sro 15 Kwi, 2009 18:44
Temat postu:
Oj myślę, że tak, tylko musisz dostać śluzu. Słuchaj z włosami mam tak samo! I mam już śluz, jednak do końca nie wiem czy to już xd. Zapytaj się tych co już mają xd.
Pryszczy też ostatno dostałam na nosie, brodzie i czole, uh straszne.
Monnaly - Sro 15 Kwi, 2009 21:16
Temat postu:
to, że znaki dojrzewania przyszły tak nagle, według mnie jest zupełnie normalne Smile
Riaga napisał/a:
Skoro zmiany przyszły tak nagle, bez uprzedzenia, to czy tak samo mogę dostać okres? Bez najmniejszego uprzedzenia?


@siex napisał/a:
tylko musisz dostać śluzu.


@siex napisał/a:
I mam już śluz, jednak do końca nie wiem czy to już xd


moja klasa (tylko dziewczyny! chłopaki mieli normalnie lekcje.) ostatnio miała spotkanie z położną i ona nam mówiła właśnie o miesiączce. I teraz... (jak dla mnie to jest dosyć nieprzyjamne) Powiedziała nam, że jeśli ten śluz jest taki, że można go rozmazywać w palcach i powstanie taka nitka (xd), zaczynają się wtedy "dni płodne". Taki śluz poprzedza miesiączkę więc najlepiej się przygotować na to, że niedługo na majtkach (lub na wkładce higienicznej xd) pojawią się czerwone plamy. A co do włosów, to może to być dojrzewanie, lub poprostu ciepło słońca działa na skórę głowy, po czym ta bardziej się poci xdd Smile
nasty_girl - Sro 15 Kwi, 2009 22:03
Temat postu:
Dokładnie, pryszcze wyskakują z reguły z dnia na dzień. I włosy - raz, to może być dojrzewanie, dwa.. ostatnio jest gorąco. A więc się pocisz bardziej, do tego pryszcze mogą być spowodowane źle oczyszczoną, spoconą cerą. W każdym razie, jeśli dojrzewanie, to musisz cierpliwie czekać na resztę. Ale chyba nie ma sensu wyczekiwać, zastanawiać się.. co ma być, będzie. Uwierz, okres wcale do przyjemnych rzeczy nie należy Wink
Monnaly - Sro 15 Kwi, 2009 22:05
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
Uwierz, okres wcale do przyjemnych rzeczy nie należy

nasty_girl, całkowita racja Wink
Anonymous - Czw 16 Kwi, 2009 14:25
Temat postu:
Ale przynajmniej wtedy można poczuć, że jest się kobietą.
@siex - Czw 16 Kwi, 2009 15:37
Temat postu:
Oj można, ja na to czekam, ale mama mi mówi, że najlepiej jest być najdłużej dziewczynką xd Wink
Z tym śluzem to musze zobaczyć hmm... nitka ..... dziwne
nasty_girl - Czw 16 Kwi, 2009 17:25
Temat postu:
To ja bym mogła być pół kobietą..
Tremere - Czw 16 Kwi, 2009 18:09
Temat postu:
ja chcialabym byc transseksualistka, wszystko to samo, a okresu i dzieci nie! :p
KaMciaA - Czw 16 Kwi, 2009 23:15
Temat postu:
czasami też pryszcze mogą być przed okresem jako oznaka że możesz niedlugo dostać ; D nie wiem czy dobrze mówię ale ja zawsze tak mam Smile
@siex - Pią 17 Kwi, 2009 11:33
Temat postu:
O Boshe to znaczy, ze to niedługo? Teraz mi takie wielgachny wyszedł na brodzie i mniejsze na czole ..... aaa
Anonymous - Pią 17 Kwi, 2009 14:40
Temat postu:
@siex- czekajmy razem na tą chwilę xD
Dzięki wszystkim za pomoc Smile
@siex - Pią 17 Kwi, 2009 15:12
Temat postu:
Napisze ci PW kiedy to będzie xd.
violetLily - Pią 17 Kwi, 2009 15:48
Temat postu:
Szczerze, to kiedy wyskoczy Ci pryszcz nie nastawiaj się, ze od razu dostaniesz okresu ^ To niezawsze jest tak wszystko świetnie poukładane. ;D
Słupek - Pią 17 Kwi, 2009 16:16
Temat postu:
@siex napisał/a:
O Boshe to znaczy, ze to niedługo? Teraz mi takie wielgachny wyszedł na brodzie i mniejsze na czole ..... aaa

Czy chodziło Ci o: Bosch
nasty_girl - Pią 17 Kwi, 2009 17:17
Temat postu:
O Sony Wink
Anonymous - Pią 17 Kwi, 2009 17:51
Temat postu:
A może o Amigę czy Electrolux? Smile
Anonymous - Pią 17 Kwi, 2009 20:00
Temat postu:
Mój tatuś pracuje w Boschu! xD I mam zmywarkę z tej firmy... Cool
@siex - Sob 18 Kwi, 2009 11:29
Temat postu:
Nie nie o Bosh!
violetLily, przecież wiem, jak byłam mał to też kiedyś mi wyskoczył Smile Laughing
Słupek - Sob 18 Kwi, 2009 11:54
Temat postu:
Cytat:
(11:53:37) Słupek: sjp Bosh
(11:53:3Cool Infobot: Nie znalazłem podanego słowa w słowniku.
Być może chodziło Ci o bush?

1. [czytaj: busz] nazwisko wielu wybitnych amerykańskich i kanadyjskich postaci, np. George Bush - prezydent USA

@siex - Sob 18 Kwi, 2009 11:55
Temat postu:
Wiem kto to Bush. Weźcie się odczepcie Boshe to Boże.
Słupek - Sob 18 Kwi, 2009 13:40
Temat postu:
Nie w moim dykcjonarzu.

Powiedz, co jest fajnego w pisaniu "sh" zamiast "ż"?
@siex - Sob 18 Kwi, 2009 14:05
Temat postu:
nie wiem wiesz. ale ja tak wolę nie wiem dlaczego
Maziak - Pon 25 Maj, 2009 07:53
Temat postu:
jak kto lubi, @siex ty jesteś EMO?
Anonymous - Pon 25 Maj, 2009 19:21
Temat postu:
@siex jak ja cię dawno nie widzialam

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group